Riječi znanstvenika NASA-e

“Ovo će biti najhladnije ljeto do kraja vaših života”

Gotovo cijelu južnu Europu pa tako i naš kraj, zahvatio je jak toplinski val. DHMZ svakodnevno izdaje upozorenja zbog opasnih vrućina koje se ponegdje penju i preko 40 stupnjeva i to u hladu.

No, prema riječima znanstvenika NASA-e, Petera Kalmusa, ovo je tek početak, ne ovog ljeta, nego do kraja naših života. Na svom je twitter profilu naveo kako moramo biti svjesni da je ovo najhladnije ljeto dokle god smo živi i da će svako sljedeće biti sve gore.

Pozvao je Kalmus na prestanak upotrebe fosilnih goriva i to čim prije. U sljedećoj je objavi objasnio da će uvijek postojati regionalne i međugodišnje varijacije, ali u prosjeku trendovi topline znače da će ovo biti najhladnije ljeto u svijetu dugo, dugo vremena, prenio je u utorak Index.hr

FOTO Podravski list

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Osuđen mladić (19) koji je mjesecima prodavao drogu djeci i mladima po Koprivnici

Sve je priznao. Oduzima mu se 3.200 eura zarađenih dilanjem

Napad na Šebekovu kuriju, neuspjelo vrbovanje Đelekovčana, suđenje, kazne i zatvori te dugoročne posljedice bune

Podravska seljačka buna 1755. godine: Podizanje “Božje vojske”, širenje pobune, uloga Imbriovca te krvavo gušenje bune

Tmurna jesen iza Osvita iz Đelekovca, član uprave Zoran Gašpar:

“Za jednu utakmicu izdvajamo maksimalno tisuću eura, neki klubovi troše i do pet puta više”