Sigurno u finale

Podravka se poigrala sa Splićankama! Protiv Lokomotive u petak lovi 26. trofej u kupu

Bez previše problema i potrošnje energije, rukometašice Podravke u Poreču su se upravo plasirale u finale kupa. U polufinalu bile su bolje od Splita 2010, koji su pobijedile 39:16.

Podravka je, sukladno očekivanjima, u vodstvu bila od samog početka i bila je to, ustvari jednosmjerna utakmica. Već u prvom poluvremenu napravile su opipljiviju prednost, na odmoru su vodile 19:7 (10 golova zabile su sestre Pandža), a sličnim tempom nastavilo se i u drugom poluvremenu, unatoč tome što je trener Ivica Obrvan češće rotirao. Podravka je jednostavno nekoliko koplja iznad Splita i to jasno demonstrirala.

Što se tiče igračkog učinka, bolja od ostalih bila je Terezija Ćurić s osam golova, Katarina Pandža zabila je šest (sve u prvom poluvremenu), a odlične su bile i vratarke. Tonka Tucaković je s 13 obrana iz 27 pokušaja bila na gotovo 50 posto obrana, a Lucija Bešen imala je pet od sedam.

U finalu već čeka Lokomotiva, koja je ranije pobijedila Dugo Selo 31:23, tako da ćemo u petak gledati vječiti hrvatski klasik, u kojem će Podravka loviti 26. trofej u kupu, a Zagrepčanke sedmi. S obzirom na to da je dosad odigrana 31 utakmica finala, tada je jasno da su ove dvije ekipe sve osvojile, a ovo će im biti čak 17. međusobno finale. U tim međusobnim finalima Podravka je poražena četiri puta, a Lokomotiva 12.

Nadamo se da će lokosice u petak upisati i 13. poraz, odnosno da će Podravka nakon pet godina osvojiti dvostruku krunu. Finale se igra u 18.30 sati.