LIGA PRVAKINJA

Podravkašice se hrabro nosile s Metzom, tek u završnici Francuskinje slomile njihov otpor

Rukometašice Podravka Vegete u četvrtom su se kolu Lige prvakinja na gostovanju u Francuskoj hrabro nosile s favoriziranim Metzom, ali to nije bilo dovoljno za veliko iznenađenje i Francuskinje su na kraju upisale pobjedu 35:31. Ponovno je vratarka Lucija Bešen imala svoj dan i do 43. minute upisala je čak 12 obrana, ali presudila je kvaliteta Francuskinja koje su u ključnim trenucima pokazale mirnoću i ostvarile očekivanu pobjedu.

U prvih pet minuta igralo se gol za gol, a onda su Francuskinje iskoristile tri tehničke pogreške podravkašica i otišle na plus tri. Iako od desete do 16. minute Podravka nije imala prava rješenja u napadu, Lucija Bešen se pobrinula da se Metz ne odlijepi i držala je svoju ekipu na minus tri. Zahvaljujući dobroj roli Ane Pandže podravkašice su u 19. minuti uspjele doći na samo gol zaostatka. Imale su igračice Ivice Obravana od 20. minute i igračicu više i dva napada da dođu do izjednačenja, no Metz je pokazao svoju moć u brzim tranzicijama i u 24. minuti otišao na plus četiri.

No, podravkašice su, kao i u prošlom kolu protiv rumunjskog Bukurešta, pokazale da imaju karakter i nisu potonule, a novom serijom obrana Lucije Bešen i učinkovitom igrom u napadu u 28. minuti stigle su do izjednačenja 17:17, što je natjeralo trenera Metza da pozove minutu predaha. I u završnici prvog dijela podravkašice su djelovale sigurno pa se na predah otišlo neriješenim rezultatom, 18:18.

Odmah na početku nastavka Francuskinje su dobile vjetar u leđa jer su podravkašice zaradile dva isključenja, no i s dvije igračice manje ekipa Ivice Obrvana održala je rezultatski egal. I dalje je na vratima briljirala Lucija Bešen koja je nastavila nizati obrane pa iako je ponovno napad Podravke bio u „leru” Francuskinje su do 40. minute bile na minimalnoj prednosti. Imala je priliku Podravka u 44. minuti doći i do vodstva s igračicom više, ali je vrlo brzo i Metz natjerao Miu Brkić na prekršaj za dvije minute pa su i dalje Francuskinje ostale te koje su stalno imale minimalnu prednost. Od sredine drugog poluvremena podravkašicama više nije mogla pomoći ni Lucija Bešen i Metz je u 50. minuti na krilima ponajbolje europske kružne igračice, Sarah Bouktit otišao na plus četiri. Francuskinje su imale i mali poguranac od ukrajinskih sutkinja koje su u tim trenucima sve „pola pola” situacije svirale u korist Metza. U završnih deset minuta Metz je kontrolirao igru i rezultat, a na kraju su Francuskinje slavile s plus četiri.

Za Podravka Vegetu su igrale i golove postigle: Antonia Tucaković, Nikolina Kragulj 3, Katarina Pandža 5, Katja Vuković 2, Elena Popović, Klara Birtić 4, Kala Kosovac, Terezija Ćurić, Matea Pletkosić 2, Mia Brkić 2, Sara Šenvald 2, Hannah Vuljak, Ana Pandža 10, Andrea Šimara 1, Kristina Prkačin i Lucija Bešen.

U petom kolu Lige prvakinja Podravka opet ide na gostovanje i to u Rumunjsku gdje je čeka ogled protiv CS Glorie koja ima tri poraza i pobjedu, a to će sigurno biti prilika da ekipa Ivice Obrvana dobre igre u Europi okruni i prvim bodovima. Prije gostovanja u Rumunjskoj, Podravka Vegeta će u utorak u 18 sati u domaćem prvenstvu ugostiti Split 2010.

FINALE KUPA REGIJE SJEVER

Virovke opravdale ulogu favoritkinja i osvojile titulu

REMI U KOPRIVNICI

FOTO Slaven uzeo bod protiv vodeće Rijeke, Apaš “poludio” zbog poništenog pogotka Kovačića