Mladi Koprivničanac (21) koji se krajem prošle godine potpuno pijan razbio pri padu s romobila saznao je kaznu i Općinski sud u Koprivnici proglasio ga je krivim iako je mladić teško ozlijeđen. Prema presudi, nesreća se dogodila 27. prosinca prošle godine oko 2.40 sati u Ulici Đure Basaričeka u Koprivnici. Mladić je upravljao električnim romobilom marke Egoni kada je, zbog teške alkoholiziranosti, izgubio kontrolu nad vozilom i pao na kolnik. Analizom krvi i urina utvrđeno je da je u trenutku nesreće imao najmanje 2,92 promila alkohola u organizmu i sud je zaključio da zbog takvog stupnja alkoholiziranosti nije bio sposoban sigurno sudjelovati u prometu, a u padu je zadobio teške tjelesne ozljede.
Osim vožnje pod utjecajem alkohola, proglašen je krivim i zato što je upravljao električnim romobilom koji prema svojim tehničkim karakteristikama ne spada u kategoriju osobnog prijevoznog sredstva, niti je razvrstan u neku od kategorija vozila sukladno važećim propisima. Za vožnju pod utjecajem alkohola sud mu je izrekao novčanu kaznu od 1.200 eura, dok je za drugi prekršaj kažnjen sa 120 eura i izrečena mu je jedinstvena novčana kazna od 1.320 eura. Uz kaznu, mora platiti i 187,54 eura troškova prekršajnog postupka, koji uključuju sudski paušal, troškove očevida te vještačenja alkoholiziranosti, a električni romobil, koji mu je nakon nesreće privremeno oduzet, bit će mu vraćen nakon pravomoćnosti presude.
FOTO ilustracija