Slaven kod kuće “plivao” u greškama, Istra uzela puni plijen

Visok poraz na Poljudu, s igračem manje, od Hajduka je iza nas, a u nedjelju navečer su Faramaceuti tražili novu priliku za tri boda na svom Apašu. No, mnogo je to lakše željeti nego moći.

U goste im je došla Istra, momčad iz donjeg doma. Trener Zekić oprostio se u tjednu od standardnog veznjaka Caimacova koji je otišao u ruski Torpedo na posudbu, dok su u Miškininu došli stoper Christopoulos te iskusni veznjak Mudražija. Zekić i dalje ne može računati na stopera Soldu, no Tepšić vrlo dobro pokriva njegovo izbivanje. Također, priliku od prve minute zaslužio je i Englez Fanimo koji se dosad dobro dokazao s klupe. Ozlijeđen je i Jambor, dok Hoxhe nije bilo zbog utakmice kazne koju je zaradio protiv Hajduka.

Prvih 10 minuta proteklo je u nešto opreznijoj igri, a onda hladan tuš za domaće. Slavenova obrana ostavila je samog Boultama koji koristi sklizak teren, vara Markovića i krajnjim naporom vraća loptu na drugu stativu. Tamo je bio sam Petković kojemu nije bio problem s crte zatresti mrežu za 0:1.

Nekoliko minuta kasnije odlična prilika za Slaven. Žuljević je potegnuo kontru, dodao Branšteteru koji je imao prolaz do gola, no lopta mu se odbila od noge u golmana. Obje momčadi mučile su se s organiziranom igrom zbog skliskog terena, no zato su duge lopte bile izuzetno opasne za stopere.

Slavenova obrana zaplivala je i u 29. minuti. Najprije se lopta nesretno odbila ispod Talysove noge i došla do Ercega, koji ostaje sam na 10 metara. Tepšić je bio predaleko od njega pa napadaču Istre nije bio problem odabrati stranu i pogoditi mrežu pored nemoćnog Markovića za zabrinjavajućih 0:2. Posjed lopte 63 posto Istra, Slaven 37 posto. Božić je u 38. glavom pogodio loptu previsoko iznad gola u izglednoj šansi nakon ubačaja Talysa. Do kraja prvog dijela nije više bilo prilika.

Slaven je krenuo bolje u drugom dijelu, pogotovo nakon ulaska Krstanovića, čime su bili opasniji u napadu. Krstanović se našao u nekoliko prilika, a najbolja je bila u 60. minuti nakon ubačaja Boseca. No, nije bio precizan glavom. Dvije minute kasnije Kvržić je iz blizine pokušao glavom, no pogodio je krivu stranu mreže. Zato je Boultam povisio za Istru u 67. minuti (0:3) nakon što je ponovno naivno ispala Slavenova obrana. Do kraja utakmice domaći su igrači nešto pokušavali ali nije išlo.

Dodajmo i kako će Slaven Belupo iduće 10. kolo igrati ponovno kod kuće. U goste, u drugom dijelu četverokružnog prvenstva stižu susjedi iz Varaždina. Farmaceuti su ih pobijedili u prvom kolu u Varaždinu s minimalnih 0:1. Utakmica je na rasporedu u petak u 17. sati.

SLAVEN 0 (0)

ISTRA 3 (2)

SLAVEN: Marković, Bosec, Talys, Božić, Tepšić (Christopoulos), Mudražija, Kvržić, Žuljević (Martinaga), Crnac (Kocijan), Fanimo (Manaj), Branšteter (Krstanović). TRENER: Zekić.

ISTRA: Majkić, Rovis, Perković, Bradarić, Kadušić, Caseres, Petrusenko, Mlinar (Lisica), Petković, Erceg (Kopljar), Boultam (Antovski). TRENER: Gonzalo.

KOPRIVNICA – Stadion I. K. Apaš. GLEDATELJA: 500. SUDAC: Pečarić (Zagreb). POMOĆNI: Zobenica, Keglević, Čuljak. VAR: Zebec i Crnčić. DELEGAT: Doljanin (Hrvace). ŽUTI: Tepšić, Žuljević (Slaven), Rovis (Istra).

STRIJELCI: 0:1 Petković (10), 0:2 Erceg (29), 0:3 Boultam (67).

Podravski na mjestu događaja

UPRAVO Gori obiteljska kuća, vatrogasci se bore s požarom

GRADSKE FIRME LANI POSLOVALE U PLUSU

U komunalnim tvrtkama plaće od 705 do 797 eura

CVELE NAJAVIO 9. KOLO ELITNE LIGE

“Mladost bi mogla iznenaditi Tehničar na Starom bregu, a Močile protiv Ferdinandovca nemaju nikakve šanse”