Slaven ni s igračem više nije uspio uzeti tri boda na Apašu

Nakon prolaska u četvrtfinale Kupa, Slaven se okrenuo domaćem prvenstvu. U goste na Apaš stigla je danas Lokomotiva. Zekić je napravio određene korekcije, a za utakmicu pripremio ovaj sastav: Čović – Bosec, Zirdum, Soldo, Talys – Kvržić, Kocijan, Marina, Mudražija, Hoxha – Krstanović. U defanzivi 4-5-1, a u napadu 4-2-3-1. Na klupi su ovaj put ostali Crnac i Božić od standardnih.

Farmaceuti od početka poletniji i opasniji. No, i Lokosi su vrebali prilike iz kontri. U 4. minuti promašaj kola. Talys šalje dijagonalu Kvržiću, ovaj u peterac samom Mudražiji koji iz blizine pogađa golmana. Lopta mu se odbija, on opet sam traljavo puca, a golman Čavlina brani na liniji. Potom odbijanac Hoxhi koji puca iz teške situacije i opet obrana sprječava gol.

Bilo je opasno za Slaven u 14. Ibrahim je ostao sam na 14 metara, na sreću lopta je prošla pola metra od gola. U 24. nova šansa za Lokose. Cipetić je ušao s desne, svi su očekivali centaršut no opalio je po golu i zatresao stativu. Zadnjih 10 minuta prvog dijela opet Slaven preuzima inicijativu. U 40. Hoxha solo akcijom dolazi u zonu šuta no Čavlina odlično reagira. U smiraj prvog dijela moglo je biti i 0:1 da je Stojković sam s 7, 8 metara naciljao gol. Nevjerojatan promašaj.

U nastavku prvih 15 minuta bez prilika. Previše grešaka s jedne i druge strane i izgubljenih lopti. Slaven je nakon isključenja Ibrahima zbog starta na Božiću imao igrača više. Lokosi su se zatvorili, a Slaven teško dolazio do prilika. Utakmica je završila 0:0.