KRLE ZABIO 119. GOL U HNL-U

Slaven pobijedio na Apašu nakon pet mjeseci, pala Istra

Pet mjeseci Farmaceuti nisu pobijedili na svom Apašu, a danas je u goste nakon reprezentativne pauze stigla Istra. Težak protivnik, ali taman po mjeri za izlazak iz proljetne bodovne krize. Dodajmo kako su Talys i Bosec susret dočekali na klupi.

U prvih pet minuta dvaput je Slaven bio pred vratima Istre no nikog nije bilo na drugoj vratnici za završetak. U 15. prvi udarac Slavena, no Mioč nije bio precizan s 20-ak metara ljevicom. U 25. polukontra Slavena. Crnac ulazi u kazneni prostor, dodaje Mudražiji koji loše zahvaća loptu i ona odlazi u gol aut. Okušao se i Hoxha iz daljine no vratar Istre je bio na mjestu. Bio je to prvi udarac u okvir.

U 39. napad Slavena trajao je neko vrijeme da bi lopta došla do Marine koji ubacuje u kazneni prostor. Mudražija leđima i uz braniča postavlja glavu i potiljkom sretno prebacuje golmana Majkića za 1:0.

Minutu kasnije Čović spašava gol odličnom reakcijom nakon slobodnog udarca s 20 metara. Uzvraća Crnac novim udarcem no ravno u golmana. Na kraju zasluženo vodstvo na kraju poluvremena.

Prvih desetak minuta nastavka dosta rastrgana igra s dosta grešaka s obje strane i serijom žutih kartona. U 64. vratnica spašava Slaven. Istra se otvorila i prijeti Farmaceutima. U 69. odlična prilika za Slaven. Mioč bježi obrani i vidi Hlevnjaka naprijed. Ovaj se namjestio i naciljao no lopta se sretno za Istru odbija od noge braniča u korner.

Zato u 73. Krstanović pogađa za 2-0. Bosec probija lijevu stranu, prolazi obranu i nesebično dodaje Krstanoviću koji sam iz blizine trese mrežu i zabija svoj 119. gol u HNL-u. Istra je smanjila pred kraj no nakon Vara utvrđeno je da je igrač u zaleđu ometao Čovića. Ostalo je 2-0.

Foto Nikola Wolf

gostovanje u puli

Radeljić najavio mlađi Slaven: Juniori će startati, greške im ne brojim, ali tražim energiju

treća pobjeda u kvalifikacijama

Virovke rasturile zagrebački Falcons i osigurale dodatno razigravanje za Premijer ligu

RASPISAN NATJEČAJ ZA SANACIJU TRAVNJAKA

Još dvije utakmice i hibrid odlazi u povijest. Za Slaven je bio vrlo nesretan zadnjih godina…

taman pred međusobni okršaj

Cvetkovčani već hlade šampanjac. Glavnom rivalu oduzeta tri boda zbog nevjerojatne greške

BAKLJADA PRED STADIONOM

VIDEO Evo kako su dočekani pioniri Slavena nakon odličnog plasmana na turniru u Umagu