KRLE ZABIO 119. GOL U HNL-U

Slaven pobijedio na Apašu nakon pet mjeseci, pala Istra

Pet mjeseci Farmaceuti nisu pobijedili na svom Apašu, a danas je u goste nakon reprezentativne pauze stigla Istra. Težak protivnik, ali taman po mjeri za izlazak iz proljetne bodovne krize. Dodajmo kako su Talys i Bosec susret dočekali na klupi.

U prvih pet minuta dvaput je Slaven bio pred vratima Istre no nikog nije bilo na drugoj vratnici za završetak. U 15. prvi udarac Slavena, no Mioč nije bio precizan s 20-ak metara ljevicom. U 25. polukontra Slavena. Crnac ulazi u kazneni prostor, dodaje Mudražiji koji loše zahvaća loptu i ona odlazi u gol aut. Okušao se i Hoxha iz daljine no vratar Istre je bio na mjestu. Bio je to prvi udarac u okvir.

U 39. napad Slavena trajao je neko vrijeme da bi lopta došla do Marine koji ubacuje u kazneni prostor. Mudražija leđima i uz braniča postavlja glavu i potiljkom sretno prebacuje golmana Majkića za 1:0.

Minutu kasnije Čović spašava gol odličnom reakcijom nakon slobodnog udarca s 20 metara. Uzvraća Crnac novim udarcem no ravno u golmana. Na kraju zasluženo vodstvo na kraju poluvremena.

Prvih desetak minuta nastavka dosta rastrgana igra s dosta grešaka s obje strane i serijom žutih kartona. U 64. vratnica spašava Slaven. Istra se otvorila i prijeti Farmaceutima. U 69. odlična prilika za Slaven. Mioč bježi obrani i vidi Hlevnjaka naprijed. Ovaj se namjestio i naciljao no lopta se sretno za Istru odbija od noge braniča u korner.

Zato u 73. Krstanović pogađa za 2-0. Bosec probija lijevu stranu, prolazi obranu i nesebično dodaje Krstanoviću koji sam iz blizine trese mrežu i zabija svoj 119. gol u HNL-u. Istra je smanjila pred kraj no nakon Vara utvrđeno je da je igrač u zaleđu ometao Čovića. Ostalo je 2-0.

Foto Nikola Wolf

Kup Peski u lovu ribe udicom na plovak

Molvarcima prvo mjesto, Danijel Kopričanec pojedinačno najbolji

AKTIVAN VIKEND TRKAČA IZ ĐURĐEVCA

FOTO Mirko Antoljak istrčao ultramaraton Zagreb – Vukovar, Senzel i Antolaš do postolja u Kalinovcu