Slaven poveo, pa brzo dopustio Dinamu golove, sve dalje je bilo teško

U 2. kolu SuperSport HNL-a, Slaven Belupo je pred punim tribinama dočekao aktualnog prvaka države Dinamo, igrao otvoreno, muški i ubilježio visok poraz.

Da trener Zekić vjeruje u pobjedničku momčad, dokaz je samo jedna izmjena u odnos na utakmicu protiv Varaždinaca. Na golu Sušak, a ispred njega u obrani Kvržić, Soldo, Božić i Bosec, dok su u vezi mjesto zauzeli Caimacov, Marina i Bašić, te kao najistureniji Hoxha, Crnac i Branšteter.

Već u 1. minuti utakmice sudac Kolarić dosudio je jedanaesterac za Slaven nakon starta Mišića na Caimacovu. Livaković je obranio Marini, ali se lopta odbila natrag do Marine i drugi puta je bio precizan za vodstvo domaćina. Već u 7. minuti nakon asistencije Drmića, Baturina precizno zabija za 1:1 i vraća Dinamo u život.

Da Dinamo preuzima inicijativu potvrdio je Mislav Oršić u 15. minuti svojim prvim pogotkom u ovoj sezoni i to glavom nakon centaršuta Menala. Samo četiri minute kasnije Sušak izbacuje loptu nakon kornera na koju nailazi Oršić te puca direktno u vratara koji odbija loptu do Drmića za Dinamovih 3:1.

U 27. minuti sumnjiva situacija u 16-ercu Dinama ali tiha provjera VAR-a nije dodijelila novih 11 metara za Belupo. U 41. minuti odlična dubinska lopta Mišića za Menala nakon koje igrač Dinama pogađa vratnicu. Dinamo bez milosti. U 44. minuti Bočkaj ostaje jedan na jedan s vratarom domaćih ali Sušak odličnom obranom čuva Slaven od potopa. Dinamo na odmor odlazi sa dva zgoditka prednosti.

U 2. poluvrijeme Slaven ulazi sa dvije izmjene. Ušli su Kocijan i Fanimo umjesto Branštetera i Bašića. U 57. minuti prva ozbiljna situacija u nastavku. Nakon centršuta Bočkaja Drmić s tri metra pogađa ravno u Suška. Pet minuta kasnije brza kontra gostiju iz Zagreba koja završvava udarcem Oršića sa samog ruba šesnaesterca koji je odsjeo na gredi. U 74. minuti Oršić izvodi udarac iz kuta, a najviši je Mišić na prvoj stativi koji glavom zabija za velikih 4:1.

Za zadnjih 15 minuta u igru su ušli Žuljević, Mihalić i Behrami, a izašli Hoxha, Marina i Caimacov. Na samom kraju utakmice Špikić s 20 metara sjajno gađa i pogađa suprotni kut domaćeg vratara za 5:1.

Tako je Dinamo napustio travnjak s nova tri boda i uvjerljivom predstavom, dok Slaven ima priliku već za tjedan dana protiv Osijeka pokazati bolje lice.