Slaven u Puli zaključio sezonu remijem

Farmaceuti su danas na Aldo Drosini zaključili još jednu rezultatski nepamtljivu sezonu u HNL-u. Krenulo je toplo-hladno, pa jako dobro, pa razdoblje čudnih igara i onda bod za bodom koji ih je doveo u situaciju da konkuriraju za četvrto pa i treće mjesto. No u zadnjih pet kola to se sve rasulo. Bila je ovo ujedno i oproštajna utakmica trenera Zorana Zekića, a kako se čini i dobrog dijela igrača. Novi trener, novi igrači – a koji će oni biti vidjet ćemo već dijelom i na pripremama sredinom lipnja.

No, vratimo se Istri, Zekić je izveo “šarenu” postavu i dao priliku mladom Krušelju. Crnac je preselio na klupu, a u prvih 11 opet se vratio Manaj. Bila su tu i neka nova imena na klupi koja su čekala priliku.

Istra je bila bolja u prvom dijelu, nakon tridesetak minuta “debeli” posjet lopte, iznad 70 posto i sedam udaraca po golu, od čega četiri u okvir. S druge strane Farmaceuti su tukli četiri puta dva puta u okvir. No, onda je Slaven ipak uspio doći do lopte i spustiti posjed na 66 posto. Vrlo mirna utakmica u prvom poluvremenu, s tek devet prekršaja ukupno, ali i dva žuta Bašića i Galilee. Nažalost Božić je morao van radi ozljede u 31. minuti, a zamijenio ga je Crnac – pa je Zekić morao napraviti određene taktičke preinake.

U nastavku nešto bolji Slaven. Isplatilo se to u 59. minuti kad je mladi Krušelj asistirao Hoxhi na glavu za 0:1. Istra je krenula po gol, a Slaven nažalost nije uspio izdržati do kraja. U 84. Mlinar prelijepim udarcem iz slobodnjaka s 20 metara pogađa rašlje za izjednačenje 1:1. Imao je na kraju Hoxha sličnu priliku, no nije bio precizan.