Slaven vodio pa s igračem manje potopljen od Hajduka usred Poljuda

Hajduk i Slaven zaključili su 8. kolo HNL-a utakmicom na Poljudu. Zekić je krenuo dosta ‘šarenom’ sastavu, što zbog ozljeda, što kartona. Tako je i Kocijan zaigrao u špici napada. Ovo su sastavi…

Slaven je imao prvu priliku. U 8. minuti Hoxha je centrirao na drugu vratnicu, a Crnac glavom zakasnio u centimetrima. Hajduk je preuzeo konce igre međutim nisu bili konkretni. Obrana Slavena otklanjala je opasnosti, dok su se domaćini morali zadovoljiti udarcima iz kuta. Opasnu loptu uspio je u blokirati Tepšić par metara od svog gola. Bila je to ujedno i najbolja prilika Hajduka u prvih pola sata.

U 43. minuti Slaven je poveo 0:1. Hajduk je izgubio loptu na sredini, Bašić ubacio na glavu Krstanoviću koji produžuje do Hoxhe. Ovaj koristi varkom pomutnju dvojice stopera, gura si u for i s 16 metara posprema loptu u nebranjeni dio mreže. Bio je to i kraj prvog dijela.

Hajduk je izjednačio preko Mlakara u 50. minuti. Prvo Jović nije svirao prekršaj na sredini za Slaven, da bi domaći povukli napad preko lijeve strane. Lopta je upućena u peterac gdje Mlakar utrčava na prvu i sretno odbija u mrežu za 1:1.

Minutu kkasnije odlična prilika za Slaven, no Crnac s 10 metara šalje loptu pored gola. Ubrzo zatim Hoxha zaradio je drugi i isključujući žuti. Slaven igra s igračem manje. U 60. 2:0 za Hajduk. Čolina je iskoristio nepažnju obrane Slavena i utrčao na dugu loptu, te vrhom kopačke pogodio mrežu nemoćnog Markovića.

U 77. Atanasov je iz slobodnog udarca s 20 metara pogodio za 3:1. Hlevnjak je nogom skrenuo loptu u svoju mrežu. Marković je bio nemoćan. U 81. iz kontre pogađa i Kalinić za 4:1. Teško je s igračem manje. Kalinić je u zadnjim sekundama potvrdio visoku pobjedu od 5:1.