Teška ozljeda: Radnica umalo ostala bez šake, optužnica protiv direktora i nadređenog

Općinsko državno odvjetništvo u Čakovcu je nakon provedene istrage, podiglo pred Općinskim sudom u Čakovcu optužnicu protiv dvojice hrvatskih državljana (40) i (60) i trgovačkog društva zbog počinjenja teškog kaznenog djela protiv opće sigurnosti.

-Optužnicom se okrivljenog 40-godišnjaka i okrivljenog 60-godišnjaka tereti da su 11. prosinca 2021., kao odgovorne osobe za provođenje mjera zaštite na radu u okrivljenom trgovačkom društvu u Kotoribi, postupili protivno propisima o mjerama zaštite na radu u proizvodnom pogonu trgovačkog društva – navode u ODO-u i dodaju:

-Tereti ih se da nisu osigurali da transportni lanac na stroju bude zaštićen metalnom pregradom zbog čega je tijekom rada stroja transportni lanac zahvatio odjeću i lijevu ruku 46-godišnje radnice koja je pritom zadobila teške ozljede (komplicirani otvoreni prijelom palčane kosti s ozljedama tetiva i živaca).

FOTO Ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Ostavio neizbrisiv trag

Danas obilježavamo 94. godišnjicu rođenja velikog hrvatskog pjesnika i pisca rođenog u našem kraju

Toplije i suše od prosjeka

DHMZ objavio prognozu za ljeto

Generacija 2026. oprostila se od školskih klupa

FOTO/VIDEO “Odlična smo ekipa i dobra zabava večeras je zato zagarantirana!”