PONOVNO VOĆE iz srbije

Triput u mjesec dana: U Hrvatsku opet poslana hrana puna insekticida

Kako su obavijestili u ponedjeljak iz europskog sustava za brzo uzbunjivanje u prometu hranom, iz Srbije u Hrvatsku opet je poslano voće koje u sebi sadrži ostatke insekticida. Radi se o breskvama i prisutnost formetanata utvrđena je prilikom kontrole na granici. Naloženo je da se unište te u obavijesti stoji da rizika nema.

Ovo je treći put u manje od mjesec dana da se u Hrvatsku iz Srbije šalje hrana koja u sebi sadrži zabranjene, kancerogene ili štetne tvari, no činjenica je i da je u tijeku sezona spomenutog voća, kao i da se radi o tvarima koje su kod nas već duže vrijeme zabranjene.

Prvo je to 11. kolovoza bio pesticid klorpirifos u breskvama, pa isti pesticid u šljivama, a danas su opet na redu breskve u kojima je insekticid formetanat. Pored toga, 2. kolovoza je na granici prilikom kontrole u čipsima iz Srbije utvrđena prisutnost opasnog kemijskog spoja akrilamida.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Jeste li znali?

Korov kojeg se svi u vrtu ili dvorištu silom žele riješiti najbolji je “lijek” za kolesterol na svijetu

JESTE LI ZNALI?

Već tisućama godina “liječi” mnoge bolesti, ali za ovo misteriozno povrće neki nikad nisu niti čuli! Kažu da je najbolji lijek protiv kašlja

misli na zdravlje

Omiljeni začin lijek je za visoki kolesterol, a košta manje od dva eura