kreću radovi

Ugradnjom dizalice topline Osnovna škola Đurđevac postat će u potpunosti energetski neovisna!

Nakon što je završena sezona grijanja već idući tjedan će krenuti i prvi radovi na ugradnji dizalice topline u Osnovnoj školi Đurđevac, a dizalica topline će biti smještena u postojeću kotlovnicu škole.

Ugradnjom dizalice topline postignut će se energetska neovisnost, a riječ je o sustavu koji je namijenjen grijanju, hlađenju prostora i pripremi tople vode. Za svoj rad koriste raspoložive, besplatne, obnovljive izvore energije i izvrsno su ulaganje koje se ubrzo isplati. Ukupna procijenjena vrijednost projekta je oko 140 tisuća eura, a Grad Đurđevac planira projekt prijaviti na raspisane natječaje.

Grad Đurđevac prethodno energetski obnovio školu, ugrađena je nova stolarija, zamijenjeno krovište, postavljena je termo fasada, a nedavno je izgrađena i solarna elektrana na dvorani škole, tako da je ovo samo nastavak provođenja tzv. zelenih projekata.

FOTO: Grad Đurđevac

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Nesreća u pitomači

UPRAVO Ženu udario kamion, cesta zatvorena za sav promet

Neke usluge postaju besplatne

Ministarstvo financija objavilo dobru vijest za velik broj hrvatskih građana

PO ODAZIVU NA PREVENTIVNE ZDRAVSTVENE PREGLEDE MEĐU NAJSLABIJIM SMO ŽUPANIJAMA

Svaka druga osoba propustila poziv na besplatan pregled