FINALE KUPA REGIJE SJEVER

Virovke opravdale ulogu favoritkinja i osvojile titulu

Košarkašice Podravca u finalu Kupa regije Sjever u Čakovcu su opravdale ulogu favoritkinja protiv Radosti i pobjedom 46:59 osvojile očekivanu titulu. Čakovčanke su u prvoj četvrtini iskoristile nervozu Virovki i njihov loš postotak šuta pa su stalno držale minimalno vodstvo. Od 12. minute Virovke su počele dominirati parketom i do odlaska na predah stvorile su prednost od šest koševa. Iako su i dalje promašile dosta otvorenih šutova, košarkašice Podravca u trećoj su dionici držale rezultat pod kontrolom, a otišle su i na dvoznamenkasti plus. U završnih deset minuta košarkašice Podravca su u potpunosti slomile otpor Čakovčanki i na kraju su slavile s plus 13. Za Podravac su igrale i koševe postigle: Lana Popović 3, Valentina Hrženjak 14, Ena Drmenčić, Tena Popović, Ana Brezak 7, Leonarda Hrženjak, Iva Šoš 8, Matea Kapetanić 9, Ema Cik 4, Simona Vincek 12, Mia Deskar i Lana Krznarić 2.

– Na početku smo sezone i to se itekako osjetilo u našoj igri. Šut nas nije služio, ali bez obzira na to naša pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna. Znali smo da je kvaliteta na našoj strani i bez većih poteškoća smo došli do očekivane pobjede. Čestitam svojim igračicama na osvojenoj tituli pobjednica Kupa – kaže David Vujčić, trener Podravca.

FOTO Dražen Mikuldaš

REMI U KOPRIVNICI

FOTO Slaven uzeo bod protiv vodeće Rijeke, Apaš “poludio” zbog poništenog pogotka Kovačića