Neviđena prijevara

Zaposlenica povjerovala da razgovara s bankarom. Tvrtka iz našeg kraja ostala bez velike svote novca

Policijski službenici zaprimili su kaznenu prijavu zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela prijevare na štetu tvrtke s koprivničkog područja.
 
Naime, sumnja se da je 13. travnja ove godine zaposlenica tvrtke, vjerujući da telefonski komunicira s djelatnikom banke, dovedena u zabludu te autorizirala četiri novčane transakcije na tri različita računa. Tvrtka je oštećena za nekoliko desetaka tisuća eura. Policijski službenici provode kriminalističko istraživanje.
 
“Upozoravamo građane i tvrtke na povećan oprez kod zaprimanja telefonskih poziva i poruka u kojima se nepoznate osobe predstavljaju kao djelatnici banaka ili drugih financijskih institucija. Počinitelji koriste uvjerljive priče i stvaraju osjećaj hitnosti kako bi naveli žrtve na brze i neprovjerene financijske odluke”, navodi policija.

FOTO ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Podravina i Prigorje i dalje gube stanovništvo

U pojedinim mjestima duplo više umrlih od rođenih, brakovi najugroženiji u Rasinji

Jeste li znali?

Evo koliko će struje u eurima potrošiti pećnica koja 90 minuta radi na 180 stupnjeva

Drama u Svetom Ivanu Žabnu

Trojica opkolila automobil u kojem su bili muškarac i dijete, policija im oduzela oružje