Palo čak šest golova

Županijski Kup: Radnik upravo uzeo dvostruku krunu, Drnjančani ponosni na finale

U Križevcima je upravo završilo finale županijskog nogometnog Kupa. U dvoboju domaćeg trećeligaša Radnika i županijskog prvoligaša Tomislava iz Drnja pobjedu je nakon 90 minuta odnio Radnik.

U prvom dijelu Radnik je imao terensku inicijativu no Tomislav je opasno zaprijetio na početku i pred kraj utakmice iz kontri. Imali su i domaćini par izglednih šansi za vodstvo, no golman Drnja bio je dobro postavljen i koncentriran. U nastavku se vidjelo kako su nogometaši Radnika ipak nešto tjelesno spremniji te da dva ligaška ranga ipak nisu beznačajna.

Na samom početku nastavka Lacić Klarić dovodi Radnik u vodstvo za 1:0. Isti igrač povisio je gotovo pola sata u nastavku, glavom iz kornera. Pet minuta kasnije 3:0, strijelac Mihael Mladen a potom i 4:0 u izvedbi Senka. Na 5:0 odvodi Radnik Dos Anjos pred sam kraj. Dos Anjos zabija i svoj drugi gol za konačnih 6:0.

Vodstvo Županijskog nogometnog saveza podijelilo je pehar pobjednika i medalje igračima i vodstvu Radnika, kao i drugoplasiranom Tomislavu. Dodajmo i kako su Križevčani uoči početka primili i medalje i pehar pobjednika Treće HNL te su tako zaključili povijesno uspješnu nogometnu sezonu.