DRUGA I TREĆA ŽNL

FOTO Sokol i Polet “popili” devet komada, luda utakmica u Gornjoj Rijeci

Rasinja je dobru formu okrunila uvjerljivom 5:1 pobjedom u Reki koja je povela u 29. minuti preko Danijela Čakanića. No, gosti su u samoj završnici prvog dijela izjednačili preko Leonarda Vrančića, a pokazat će se da će upravo on biti ključni čovjek na terenu. Do kraja je Vrančić zabio još tri pogotka, jedan je postigao Renato Kralj, a Reka se doslovno raspala nakon što joj je u 77. minuti isključen Tomislav Sabolović kada je kao zadnji igrač spriječio gostujućeg igrača u izglednoj šansi za postizanje pogotka.

Derbi 9. kola Druge županijske lige igrao se u Sigecu, gdje je vodeća Mladost nadigrala zahuktali Mičetinac i slavila 4:1. Da će biti prekinut niz gostiju od tri pobjede dalo se nagovijestiti kada je u 8. minuti pogodio Široki. Mičetinac je ubrzo izjednačio preko Amarala, no do kraja poluvremena za Mladost su ponovno zabili Široki i Tušek, a pobjedu Sigečana potvrdio je Benko sredinom drugog dijela. Gošk je opravdao ulogu favorita protiv Zagorca i slavio u Gotalovu s minimalnih 1:0 autogolom Lepušića u 64. minuti.

Gornja Rijeka bila je veliki favorit protiv Hrvatskog bojovnika, a gosti su držali bod sve do 72. minute. Kada je pogodio Berend, potom i Funtak činilo se da bodovi ostaju u Gornjoj Rijeci, a onda je u samoj završnici slijedio šok. Prvo je Tomislav Ištok u 86. smanjio na 2:1, a u sudačkoj nadoknadi situacija se potpuno zakomplicirala. U tim trenucima Gornja Rijeka je ostala s igračem manje jer je zbog dva žuta kartona isključen golman domaćih Domagoj Petrinjak, a sudac je pokazao kazneni udarac. Na gol je morao stati igrač Ivan Munta, a Zoran Hasanec je bio precizan s bijele točke za konačnih 2:2.

U derbiju začelja Mladost iz Carevdara potpuno je deklasirala Sokol čak 9:0. Nakon što se momčad iz Sokolovca nije uspjela ni skupiti za utakmicu u Kozarevcu prije dva kola, na teren u Carevdaru istrčali su s deset igrača, bez ijedne rezerve. Dodatni problemi za Sokol nastali su u 62. minuti, kada je zbog ozljede iz igre morao izaći Matija Tušek pa ih je na terenu ostalo samo devet. Momčad iz Carevdara to je iskoristila pa je do vrha natrpala mrežu nemoćnih gostiju. Devet pogodaka odsjelo je i u mreži Poleta u 8. kolu Treće županijske lige. Zabili su ih nogometaši Bilogore iz Gornje Velike, no poletaši su bar uspjeli postići počasni pogodak. Teniski rezultati zabilježeni su i u Velikom Ravenu, gdje je Drava iz Selnice Podravske slavila 6:0, a Sabarija je sa 6:3 svladala posljednjeplasirani Radnički iz Križevaca.

Rezultati i tablice

2. ŽNL, 9. kolo: Mladost (S) – Mičetinac 4:1, Gošk – Zagorec 1:0, Gornja Rijeka – Hrvatski bojovnik 2:2, Reka – Rasinja 1:5, Bušpan – Čvrstec 2:2, Ratar – Fugaplast 3:2, Mladost (C) – Sokol 9:0.

3. ŽNL, 8. kolo: Mladost (VR) –Drava (SP) 0:6, Bilogora – Polet 9:1, Radnički –Sabarija 3:6, Jedinstvo – Prigorje 4:1, Udarnik – Rudar 4:1.