još jedna odlična europska utakmica

FOTO/VIDEO Veliko slavlje! Podravka među osam u Europskoj ligi, ovo se godinama čekalo

S velikim nestrpljenjem čekala se nedjelja i utakmica kakvu podravkašice godinama nisu igrale. Protiv mađarskog Vaca lovio se drugi krug Europske lige, a plasman u daljnje natjecanje Podravki je danas garantirala pobjeda. Do nje su pred više od 1500 gledatelja došle, slavile su 27:24 i tako nakon duge četiri godine izborile četvrtfinale. Zadnje je to pošlo za rukom pokojnom Saračeviću, koji je 2020. izborio polufinale EHF kupa, no te utakmice nikada nisu odigrane zbog korone koja se tada proširila svijetom.

U međuvremenu je Podravka pala u treći europski plan, prosipala je ugled diljem starog kontinenta, sve do ove sezone, kada je Obrvan posložio stvari i vratio Podravku tamo gdje pripada. Vidjelo se to i danas. Unatoč velikom pritisku i ulogu, Podravka je bila vrlo dobra od samog početka te je kontrolirala utakmicu bez previše problema. Na poluvremenu je vodila 13:9, uz sjajnu rolu Katarine Pandže, koja je zabila pet golova do tada.

U nastavku su se gošće morale baciti na glavu i tražiti preokret, sličan onom u prvoj utakmici kada su u zadnjih sedam minuta stigle sedam golova minusa. Srećom, to se ovaj put nije dogodilo, iako su se Mađarice dobro držale i Podravka nikako nije uspjevala prelomiti utakmicu. Ipak, na manje od tri gola razlike Vac se nije približio i Podravka je na kraju mirno privela dvoboj kraju.

Prvo ime utakmice bila je Katarina Pandža sa sedam golova, ali treba pohvaliti cijelu ekipu, posebno obranu, koja je ponovno bila na visokoj razini. Do kraja grupne faze natjecanja ostalo je još gostovanje u Danskoj, koje je na rasporedu iduće subote, no Podravka je bezbrižna i mirno može gledati prema ostatku sezone. Napokon smo dočekali i taj osjećaj…

Opširnije o utakmici, mišljenju trenera Ivice Obrvana čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.

FOTO i VIDEO: Nikola Wolf