DRUGA HKL SJEVER

FOTO Križevčani u velikom derbiju pobijedili Virovce

Prvo kolo košarkaške Druge hrvatske lige Sjever odmah je ponudilo i veliki derbi u Virju između Podravca i Radnika, a slavili su Križevčani i to s uvjerljivih 77:93. Križevčani su od samog početka bili u rezultatskoj prednosti i to ponajprije zahvaljujući brojnim pogreškama Virovaca. Nakon prve četvrtine Radnik je imao plus šest, a u 15. minuti Križevčani su otišli i na dvoznamenkastu prednost. No, nakon toga su počeli i oni brzopletim rješenjima u napadu poklanjati lopte Virovcima i momčad Mirka Hrženjaka u 18. minuti je serijom 10:0 došla do izjednačenja, 33:33. Ipak, u završnici prvog poluvremena Radnik je ulovio ritam s početka susreta i na predah je otišao vodstvom 37:41.

Pauza nije ohladila Križevčane koji su furiozno ušli u treću dionicu i odličnom rolom Matoića u 25. minuti odlijepili su se na plus 14. Iako su Križevčani nakon tih furioznih pet minuta malo posustali, Virovci nisu iskoristili prilike da spuste zaostatak i Radnik je u završnu četvrtinu ušao s plus 12. Pokušali su Virovci razbiti dobar ritam Radnika, ali im je nedostajao raspoložen igrač u napadu, i to ponajprije Stefan Zadravec koji nije bio na razini na kakvoj su ga svi navikli gledati. Križevčani su to znali iskoristiti i mirno su priveli susret kraju za veliku pobjedu odmah na startu sezone.

Za Podravac su igrali i koševe postigli: Stefan Zadravec 22, Julijan Zadravec 22(3×3), Šoš 4, Benotić, Kuzmić 20, Hrženjak, Gregar Hrženjak 2, Fišer 2, Balaško 2, Koščak, Laić 3(1×3) i Topolčić. Za Radnik su igrali i koševe postigli: Filipović, Kurpez 5(1×3), Mileković 8(1×3), Šašek 4, Gužvinović, Svoboda 23(5×3), Matoić 18(2×3), Cindrić 22, Gatarić 2, Žulj 4, Bolčić 7 i Fržović.