Prisjetili se koprivničkog kulturnjaka Mladena Jakupeca

U prostorijama AK Galerije prošle srijede održano je predavanje Stara lokomotiva – Omladinska kultura kasnog socijalizma i fotografije Mladena Jakupeca, a održao ga je nekadašnji ravnatelj gradskog Muzeja Marijan Špoljar. Na predavanju, koje je održano u sklopu projekta Zajednički fotografski anrativi, bilo je riječi o fotografijama koprivničkog kulturnjaka Mladena Jakupeca, čije je stvaralaštvo posebno obilježilo koprivničku kulturnu scenu osamdesetih godina.

Radi se ustvari o tadašnjoj altenativnoj sceni koja, iako nije bila značajnije središte u nekom širem smislu, svakako je bila intenzivna i drugačija nego u ostalim sredinama. Upravo su Jakupecove fotografije pratile događanja na toj sceni, no pokraj toga predstavljaju i dokumentarnu vrijednost koje zorno prikazuje ozračje jednog vremena, reflektirajući tadašnje stanje duha. Dok se dio posjetitelja imao priliku prisjetiti jednog vremena i ljudi koji su djelovali tada, drugi je dio naučio nešto što možda nisu znali o povijesti našeg grada.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

obilježena je velika obljetnica

FOTO Gradsko društvo Crvenog križa Ludbreg obilježilo 80 godina humanitarnog djelovanja

AKCIJA (CRO) GLOBE-ATHONE

FOTO Šetnjom po Prigorju dali doprinos u borbi protiv ginekološkog raka

MISLI NA ZDRAVLJE

Stabljika je najzdraviji dio ovog povrća: Djeluje antikancerogeno, snižava visoki krvni tlak, a pomaže i kod mršavljenja