Donosimo cjelokupni program Renesansnog festivala koji počinje u četvrtak

U četvrtak pa sve do nedjelje opet ćemo na gradskim bedemima moći uživati u jednoj od najboljih hrvatskih turističkih manifestacija Renesansnom festivalu. Pred vama je kompletan program manifestacije pa pogledajte….

18. – 21. kolovoza 2022.

ČETVRTAK (18. kolovoza)

19,00 – otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung)

             (samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)

  • postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)
    • viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)
    • dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem
    • drveni labirint
    • dječje renesansne igre i plesovi
    • svađe kmetova i gubavaca
    • tortura
    • čarke vitezova
    • koprivnički mušketiri – vatreni show

SVAKODNEVNI PROGRAM

PETAK (19. kolovoza) od 15,00 sati

SUBOTA i NEDJELJA (20. – 21. kolovoza) od 10,00 do noćnih sati:

Glavna tema: PUTUJUĆI TRGOVCI

– putujući trgovci – obilježavanje 750 godišnjice prvog spominjanja Koprivnice

– najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci, 

   alkemičari…)
– najbogatija ponuda srednjovjekovnih jela i pića (divljač, ribe, kaše, medenjaki…)  

  Podravkina kraljevska jela, jela i pivo od kopriva, pivo Pan, vino i medovina)
– srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive
– srednjovjekovno kulinarstvo

drveni labirint
– život u srednjovjekovnim viteškim logorima
– izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
– viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz  

  gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzama 

  i mušketama, pucanje iz topova) 
– gađanje opsadnim spravama 
– viteške interaktivne radionice (gađanje lukom i strijelom, samostrelima,…)

– tortura
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, štulaši
– srednjovjekovni ragbi
– srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice, …
– srednjovjekovni vrtić – renesansni plesovi

– srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
– srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke, Latvije, Češke, Poljske, Mađarske, Rumunjske, Izraela, BiH i Hrvatske 
– opsada Koprivnice 
– mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama
– život u selu „gubavaca“
– kmetske igre

– dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

Renesansni festival je prva manifestacija bez plastike, a jela i pića bit će posluživana u drvenim i keramičkim posudama. Konzumacija pića bit će moguća samo iz keramičkih krigli koje će se iznajmljivati na info punktovima te ugostiteljskim objektima, a nakon konzumacije moći će se vratiti na iste punktove uz povrat novca.

19. kolovoza – PETAK

KRALJEVSKA POZORNICA

15,00 – Renesansni plesovi i igre (skupina Prsteki-djeca školskog uzrasta)

15,30 –  Gradski sodec upoznaje puk s đelatima

16,00 –  okupljanje gubavaca

16,15 –  dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem

17,00 – Renesansni plesovi i igre (skupina Prsteki-djeca školskog uzrasta)

17,30 – Seisenbergensis Tumultus – renesansni plesovi (Žužemberk)

17,45 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

18,15 – nastup viteške skupine Aramis (Slovačka)

18,30 – koncert Modi Versus (Italija)

19,15 – nastup dvorske lude Čupakabra (Slovenija)

VITEŠKA POZORNICA

18:30 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

19,00 – konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 – nastup viteške skupine Markus M (Češka)

20,15 –  koncert Pipers of Transylvania (Rumunjska)

21,00 – Orientart – orijentalni trbušni ples

21,30 – vatreni show Koprivničkih mušketira

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

18,00–Renesansni ražanj

20. kolovoza – SUBOTA

KRALJEVSKA POZORNICA

11,30 – dolazak viteških skupina u gradski park i početak svečanosti dodjele Povelje

              slobodnog  kraljevskog grada građanima Koprivnice

  • predstavljanje viteških skupina
  • darivanje Gradskog soca
  • predstavljanje Kraljevskog stola

13,00 – glazbeni nastup Modi Versus (Italija)

13,20 – Renesansni plesovi i igre (skupina Prsteki-djeca školskog uzrasta)

13,50 – dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem

14,50 – Seisenbergensis Tumultus – renesansni plesovi (Žužemberk)

15,20 –  dostavljanje hrane „gubavcima“

15,30 – Nastup Grofovija Konjski

16,00 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,30 – viteška skupina Aramis (Slovačka)

17,00 – Seisenbergensis Tumultus – renesansni plesovi (Žužemberk)

17,30 – nastup dvorske lude Čupakabra

18,00 – glazbeni nastup Modi Versus (Italija)

18,45 – nastup dvorske lude Čupakabra

19,15 – lov na Copranitzku coprnicu

19,30 – koncert Pipers of Transylvania (Rumunjska)

VITEŠKA  POZORNICA

13,00 –   Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

13,30 –  glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

14,00 –   Freigard (Latvija)

14,30 –  Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

14,45 –  viteška skupina Markus M (Češka)

15,15 –  Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska)

15,45 –  viteška skupina Aramis (Slovačka)

16,15 –   glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

17,00 –  Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

17,30 –  Sokolari Sv. Bavona (Slovačka)

18,30 –  konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,30 –  koncert Modi Versus (Italija)

Večernji sati   

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama
  • Gutači vatre – Markus M (Češka)

21. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

10,00 – početak manifestacije

10,00 – 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem 

             renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, oslikavanje lica i kmetske igre

KRALJEVSKA POZORNICA  

12,30 – Renesansni plesovi i igre (skupina Prsteki-djeca školskog uzrasta)

13,00 –dolazak putujućih trgovaca i pregovori s Gradskim socem

13,45 – dostavljanje ručka „gubavcima“

14,00 – Freigard (Latvija)

14,30 – Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

15,00 – nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

15,30 – viteška skupina Aramis (Slovačka)

16,00 – Gradski sodec upoznaje puk s đelatima

16,30 –  glazbeni nastup Modi Versus (Italija)

17,00 – nastup dvorske lude Čupakabra

17,30 –  renesansni plesovi Kontea

18,00 – glazbeni nastup Pipers of Transylvania (Rumunjska)

18,30 – proglašenje Plemenitaškog kuhara

18,45 –  nastup dvorske lude Čupakabra

19,15 – koncert Modi Versus (Italija)

20,15 –  lov na Copranitzku coprnicu

20,30 – Modi Versus, srednjovjekovna glazbena skupina (Italija)

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

11,00 – Ukrašavanje renesansnog stola

14,00 – Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara

VITEŠKA POZORNICA

13,00 – Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

13,30 – Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

14,00 – počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija

14,15 –  nastup viteške skupine Markus M (Češka)

14,45 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

15,00 – Renesansni ragbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

15,30 – glazbeni nastup Modi Versus (Italija)

16,00 –  viteška skupina Aramis (Slovačka)

16,30 –  Freigard (Latvija)

17,00 – Sbandieratori di Palmanova – show sa zastavama (Italija)

17,30 – Sokolari Sv. Bavona (Slovačka)

18,00 –konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,00 – koncert Pipers of Transylvania (Rumunjska)

19,45 –  Orientart – orijentalni trbušni ples

Večernji sati

  • osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
  • vatreni show (Koprivnički mušketiri)

Sudionici:

Viteške skupine iz Hrvatske:

Vitezovi Zelingradski (Sv. Ivan Zelina)

Red vitezova Ružice grada (Orahovica)

Red čuvara grada Zagreba (Zagreb)

Kliški uskoci (Klis)

Vitezovi Vranski (Pakoštane)

Šibenska gradska straža (Šibenik)

Ordo Sancti Viti (Rijeka)

Viteški red Sv. Nikole (Varaždin)

Trakošćanski streličari (Koprivnica)

Koprivnički mušketiri i haramije (Koprivnica)

Corvi Belli (Zelina)

Plesna udruga Kontea (Konjščina)

Vitezovi Krvavog mosta (Zagreb)

Grofovija Konjski (Konjščina)

Viteške skupine i ostali izvođači iz inozemstva:

Manufaktura mojster Janez (Slovenija)

Igralska skupina viteza Gašperja Lambergarja (Slovenija)

Markus M (Češka)

Društvo Baron (Slovenija)

Hector (Slovačka)

Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

Aramis (Slovačka)

Varuhi kladiva (Slovenija)

Modi Versus (Italija)

Dragon order of knighthood of Siklos (Mađarska)

Društvo Cesarsko-Kraljevi (Slovenija)

Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)

Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

Viteški red Hercega Stjepana Kosače (BIH)

Pipers of Transylvania (Rumunjska)

Viridi Hedera (Slovenija)

Historical group (Izrael)

Freigard (Latvija)

Sbandieratori di Palmanova (Italija)

Seisenbergensis Tumultus -Žužemberk (Slovenija)

Čupakabra (Slovenija)

Vitezovi Rusag (BiH)

Napomena:

Organizator pridržava pravo izmjene i dopune programa.

Mostarina 15 kn (petak), 25 kn (subota) i 25 kn (nedjelja)

Besplatan ulaz za djecu do 120cm- oni koji mogu proći kroz Koprivkov prolaz

Naplata parkinga: petak 10 kn, subota i nedjelja – 20 kn dnevna karta Kretanje i zadržavanje na mjestu održavanja manifestacije na vlastitu  odgovornost.

Facebook
Twitter
Email

Upišite pojam koji želite pretraživati

Na našoj stranici koristimo kolačiće (cookies) kako bismo Vam mogli pružati usluge, koje bez upotrebe kolačića ne bismo bili u mogućnosti pružati. Nastavkom korištenja stranice suglasni ste s korištenjem kolačića. PRAVILA PRIVATNOSTI