ZBOR JE PONOVO NASTUPIO NAKON 15 GODINA

Mali križevački pjevači drugi na državnom natjecanju školskih zborova

Dječji zbor mlađeg uzrasta Osnovne škole Vladimir Nazor iz Križevaca nastupio je na 69. Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu, odnosno na državnom natjecanju školskih zborova, osvojivši srebrnu plaketu. Zbor je izveo zadanu skladbu Anite Gergorić “Pjesma mira”, dvoglasni kanon iz pjesama Taizea “Gloria in excelsis Deo” te skaldbu Jasenke Ostojić “Vlak”. Glasovirska pratnja zboru bio je profesor Danijel Oto, a pod ravnanjem svojeg učitelja glazbene kulture Ozrena Bogdanovića, zbor je nastupio na ovom natjecanju nakon petnaestak godina. Kako je rekao Bogdanović, u dva dana nastupila su 44 osnovnoškolska i srednjoškolska zbora iz 11 hrvatskih županija.

– Prekrasno je biti u prvoj trećini nagrađenih od ukupno 43 pjevačka zbora. S obzirom na to da smo počeli raditi tri i pol mjeseca kasnije nego svi drugi zborovi, da smo brojem jedan od najmanjih, ako ne i najmanji zbor i da je ovo ujedno zboru bio prvi ozbiljan nastup, uz županijsku smotru, riječi članova žirija su da je ovo izuzetan rezultat koji treba shvatiti kao zlato srebrnoga sjaja i obavezno nastaviti raditi dalje. Čestitke “angelekima” – malim pjevačima Nazora – poručio je dirigent Bogdanović.

FOTO ustupio Ozren Bogdanović

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Zanimljivosti

Ovo je najslađa sorta jabuka

MIRIŠLJAVE, SLATKE I SVJEŽE BOROVNICE JASNICE CMRK

VIDEO Ubrane su prije svitanja, cijena ista kao lani i kad ih Jasnica donese na plac, planu u trenu

JESTE LI ZNALI?

Pitali kuhara kako najbrže odmrznuti meso: “Svi rade jednu vrlo opasnu grešku, a ovaj način najbolje čuva kvalitetu”